MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Wycieczki fakultatywne w Maroko - co trzeba zobaczyć

Maroko to niezwykle piękny kraj, który zaskoczy każdego turystę swoimi zabytkami, specyficzną kulturą, ale również zaskoczy niemile kontrastami. Kontrastami pomiędzy życiem bogatych Marokańczyków, którzy mieszkają w przedziwnych willach nad brzegiem oceanu, a biednymi mieszkańcami, którzy żyją bardzo skromnie i często w warunkach dla nas niemożliwych. Niektóre wręcz miejsca odstraszają turystów i warto takie dzielnice omijać z daleka, gdyż często turyści są tam zaczepiani i dochodzi nawet do napadów rabunkowych. Mimo tego, przy zachowaniu minimum ostrożności, można zwiedzać ten wspaniały kraj i cieszyć się ze swoich wakacji.

Co trzeba zobaczyć w Maroko- stolica Rabat?

Będąc w Maroko, nie powinno się zapomnieć o malowniczej stolicy tego kraju. Choć nie jest to wcale największe miasto tego kraju, to jednak zachwyci wszystkich swoim niepowtarzalnym urokiem i wieloma zabytkami. Choć pewnie zdziwi to niejednego, to właśnie stolica jest jednym ze spokojniejszych miast tego kraju, życie toczy się tu leniwie i spokojnie. Nie ma zgiełku, który jest bardzo charakterystyczny dla większości marokańskich miast i miasteczek. Wjeżdżając do miasta, zachwyci nas już sama główna ulica, która jest otoczona wspaniałymi palmami, które na Europejczykach robią duże wrażenie. Warto też wspomnieć, że Rabat jest bardzo czystym miastem, a to dla tych stron świata, prawdziwy unikat. Ponadto trzeba zobaczyć:

Ponadto spacerujmy wąskimi uliczkami miasta i rozmawiajmy z mieszkańcami, a z całą pewnością dowiemy się wiele ciekawych historii o tym mieście.

Co trzeba zobaczyć- Casablanca?

Nie sposób opisać w jednym artykule wszystkie miejsca, które trzeba by zobaczyć w Maroko. W większości przypadków, nasze urlopy trwają jednak niezbyt długo i w dużym tempie staramy się zobaczyć jak najwięcej. Tym jednak sposobem, wiele nas omija i w pełni ni nacieszymy się urokiem tego kraju. Warto niekiedy zobaczyć trochę mniej, ale zrobić to w spokoju, aby w pełni się delektować urokiem i historią danego miejsca.

Największym miastem Maroko i wartym zobaczenia jest Casablanca. Jest ona głównym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym tego kraju. Przyjeżdżają tu nie tylko tłumnie turyści, ale też Marokańczycy, którzy szukają lepszego życia. Wiele tam zabytków, o ciekawej historii, ale także nowoczesnych budowli, które zachwycają przepychem i bogactwem.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO