MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Strefa czasowa w Maroko - która godzina, jaki czas letni i zimowy


Strefa czasowa w Maroko

Maroko znajduje się w strefie całorocznej, czyli takiej która nie jest objęta zmianami czasu na letni i zimowy. Kraj położony jest w strefie południka zero, od którego w kierunku zachodnim oraz wschodnim odejmuje bądź dodaje się określoną liczbę godzin.

Strefa czasowa w Maroko – czas letni

Chociaż w Maroko tego typu zmiany nie są kompletnie brane pod uwagę, to jednak wybierając się na wczasy do Północno-Zachodniej Afryki warto jest zapamiętać pewne zależności związane ze zmianą czasu. W momencie zmiany czasu w Polsce na czas letni (zmiany dokonuje się zawsze w ostatni weekend marca), należy po stanięciu na marokańskiej ziemi pamiętać o cofnięciu zegara aż o dwie godziny.

Strefa czasowa w Maroko – czas zimowy

Po przejściu na czas zimowy, którego dokonuje się z soboty na niedzielę, przypadającą w ostatni weekend października czas w Polsce, należy cofnąć o jedną godzinę. Tym samym o jedną godzinę Polacy zbliżają się do czasu panującego w Maroku. Dlatego też przebywając w Maroku w trakcie panowania czasu zimowego trzeba cofnąć zegar już tylko o jedną godzinę.

Zmiana czasu na letni lub zimowy, a problemy z podróżowaniem

Sezonowe zmiany czasu odbywają się w kilkudziesięciu krajach, dlatego zarówno przewoźnicy kolejowi jak i porty lotnicze są do tego faktu doskonale przygotowani. Aby nie robić niepotrzebnego zamieszania wśród podróżnych, najczęściej przewoźnicy tego typu środków transportu decydują się na brak połączeń w tym czasie. Uniknąć dzięki temu można wiele nieporozumień, a także błędów w zarządzaniu transportem, szczególnie lotniczym. Dlatego też podróżni nie powinni za bardzo przejmować się zmianą czasu, bo najczęściej jest ten moment kompletnie wyjęty z rozkładu lotów i rozkładu pociągów.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO