MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Pogoda w Maroko w styczniu - temperatury styczeń Maroko


Pogoda w Maroko w styczniu


Styczeń w Maroko jest jednym z najchłodniejszych miesięcy w całym roku. Temperatury wahają się wtedy od około 8 do 17°C. W tym czasie również należy spodziewać się największej ilości opadów atmosferycznych. Wbrew pozorom, mimo całkiem ciepłych dni i zimnych nocy, temperatura wody utrzymuje się średnio na poziomie 15-16°C.

Pogoda w Maroko w styczniu – różne stanowiska i temperatury


Styczeń na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego ma zdecydowanie łagodniejszy przebieg niż na Wschodzie Maroka. Noce w tym regionie są cieplejsze niż w sąsiedztwie Sahary. Na wybranych stanowiskach średnie temperatury w styczniu charakteryzują się następująco:

Agadir - 14°C
Casablanca - 12°C
Marrakesz – 12°C
Meknes - 10°C
Rabat – 12°C
Tanger - 12°C


Pogoda w Maroko w styczniu, a wczasy


W styczniu, w porównaniu do lipca i sierpnia, ruch turystyczny jest wyraźnie zmniejszony. Przyczynia się do tego dość niekorzystna pogoda. Temperatury powietrza w całym Maroku przypominają wiosenną pogodę w Polsce. Mimo dość ciepłej wody w Oceanie Atlantyckim, mało kto odważy się na kąpiel w akwenie. Dodatkowym minusem mogą być deszczowe dni, które dla wielu wczasowiczów są przeszkodą w odbyciu podróży na kontynent afrykański. Jednak prawdziwi podróżnicy, twierdzą zupełnie inaczej. Sądzą oni, że okres zimowy, to najlepsza pora na zwiedzanie ciepłych krajów, a w szczególności Maroka. Według nich pogoda jest i tak korzystniejsza niż w Polsce, a brak ruchu turystycznego jest tylko ogromną zaletą, a nie wadą. Nie muszą oni stać w kolejkach w przypadku zwiedzania muzeów, czy innych zabytków. Nocleg w hotelu może być zarezerwowany w dniu przyjazdu, a ceny w porównaniu do sezonu są znacznie niższe. Dlatego też, osoby nastawione na czynne zwiedzanie, a nie wylegiwanie się na ciepłej plaży, wybierają się do Maroka w miesiącach zimowych.

Pogoda w Maroko w styczniu - co ze sobą wziąć na wczasy?


Pogoda w styczniu, jak już wcześniej wykazano, może być nieco kapryśna. Dlatego mimo, że wczasowiczom nie grożą żadne poparzenia słoneczne, to i tak do podróży należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Do walizki warto spakować cieplejsze rzeczy, a przede wszystkim kurtki lub grubsze swetry, ponieważ noce w Maroku o tej porze mogą być naprawdę zimne. Dodatkowo przydadzą się rzeczy, które nie są przemakalne. W końcu wyjeżdżając w styczniu do Maroka trzeba liczyć się z deszczowym urlopem.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO