MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Pogoda w Maroko w marcu - temperatury marzec MarokoPogoda w Maroko w marcu


Marzec jest bardzo przyjemnym miesiącem jeśli chodzi o wybór terminu urlopu w Maroko. Temperatury wahają się w całym kraju średnio od 14 do prawie 18°C. Natomiast w nocy można spodziewać się jej spadku o niecałe 5-7°C. Temperatura wody na wybrzeżu Atlantyckim jest zbliżona do średniej temperatury panującej w nadmorskich kurortach. Dzień również jest już dłuższy, ponieważ średnia liczba godzin słonecznych wynosi od 7 do 8.

Pogoda w Maroko w marcu – różne stanowiska i temperatury


Im bliżej sezonu letniego, tym bardziej widoczne jest rozwarstwienie temperatur w całym kraju. Inne wartości panują na wybrzeżu, inne w głębi kraju – bliżej Sahary, a jeszcze inne u podnóży Gór Atlas. W marcu w wybranych stanowiskach, odnotowywane są poszczególne wartości temperatur:

Agadir - 17°C
Casablanca - 14,3°C
Marrakesz – 16°C
Meknes - 13°C
Rabat – 14,3°C
Tanger - 14°C


Pogoda w Maroko w marcu, a wczasy


Dla osób lubiących spędzać czas czynnie podczas ciepłej i nie męczącej pogody, to wyjazd do Maroka w marcu będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kawiarenki są coraz częściej odwiedzane, plaże powoli się zapełniają, a za oknem temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Temperatury są przyjemne, dla kogoś kto w Polsce nie może znieść naprzemiennej wiosenno-zimowej pogody, a nie przepada również za upałami i suszą. Dodatkowym plusem są oczywiście zdecydowanie niższe koszta, w porównaniu z cenami, jakie tutaj panują w lipcu oraz w sierpniu. Biura podróży z chęcią sprzedają wycieczki na marzec po atrakcyjniejszej cenie.


Pogoda w Maroko w marcu - co ze sobą wziąć na wczasy?


Wybierając się do Maroka w marcu, należy nastawić się na to, że w czasie urlopu mogą zdarzyć się deszczowe dni. Prawdopodobieństwo to rośnie wraz ze zbliżaniem się do miejsc położonych blisko gór Atlas. Mianowicie, w tamtym regionie odnotowywane są najwyższe opady atmosferyczne, najniższe natomiast na prawie całym wybrzeżu. Jednak na taki wyjazd trzeba się dobrze przygotować. Warto wziąć ze sobą zarówno cieplejsze ubrania jak i te typowo pakowane na wakacje. W południowych godzinach, przebywając w miejscach nieocienionych, dość wysokie temperatury mogą dać się już we znaki. Dlatego powinno się zabrać ze sobą także nakrycie głowy i olejek do opalania. W walizce powinny się znaleźć także płaszcze przeciwdeszczowe oraz cieplejsze buty.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO