MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Pogoda w Maroko w kwietniu - temperatury kwiecień Maroko


Pogoda w Maroko w kwietniu

Nie można całkowicie uśrednić pogody dla obszaru całego Maroka. Oczywiście można w Internecie lub w innych źródłach znaleźć uogólnione dane jednak nie można się nimi sugerować całkowicie poważnie. Takie wytyczne mogą być jedynie delikatną wskazówką, na jaką pogodę można nastawić się przebywając w tym kraju w kwietniu. Według średnich statystycznych temperatura w kwietniu średnio osiąga wartość do 19°C, a w ciągu nocy spada do około 12°C. Teoretycznie meteorolodzy w porównaniu do lipca i sierpnia w kwietniu spodziewają się dość wysokich opadów.

Pogoda w Maroko w kwietniu – różne stanowiska i temperatury

Średnie temperatury w kwietniu na wybranych stanowiskach wahają się od 15 do nawet prawie 18°C. Do wybranych stanowisk wzięto pod uwagę:
Agadir - 17°C
Casablanca - 15,5°C
Marrakesz – 17,6°C
Meknes - 14°C
Rabat – 15,4°C
Tanger - 15°C

Pogoda w Maroko w kwietniu, a wczasy

Pobyt w Maroko przez cały rok może okazać się bardzo atrakcyjny. Jednak sugerując się pewnymi wytycznymi, oczywiście postawionymi bardzo indywidualnie, można wybrać dla siebie optymalny miesiąc na wczasy w Maroko. I to właśnie dla wielu turystów, takim miesiącem będzie kwiecień. Na plażach, w kurortach oraz innych dużych miastach nie ma jeszcze tak wielkiego natłoku turystów, dlatego też można spędzić urlop w większym spokoju. Pogoda również jest sprzyjająca, zwłaszcza dla osób nie przepadających za upalnym latem. Jednym słowem pobyt w kwietniu w dowolnej części Maroka będzie sprzyjający dla turystów lubiących aktywną formę wypoczynku. Dodatkowym atutem na pewno będą i tak lepsze warunki klimatyczne niż w Polsce, w której często kwiecień jeszcze często zaskakuje przymrozkami, a nawet atakami zimy.

Pogoda w Maroko w kwietniu - co ze sobą wziąć na wczasy?

Decydując się na wyjazd w kwietniu do Maroka, warto pamiętać o kilku rzeczach godnych zabrania. Przede wszystkim będą to cieplejsze ubrania. Poza sezonem temperatura spada do kilkunastu stopni, jednak w pełnym słońcu może osiągnąć ona nawet ponad dwadzieścia parę stopni Celsjusza. Dlatego opłaca się brać ciepłe, ale za to przewiewne ciuchy, a także ubierać się na cebulkę. W cieniu może być bardzo chłodno, natomiast wychodząc z niego, przebywanie w takim samym stroju wydaje się już być zupełnie niemożliwe. Do bagażu powinno się wziąć dodatkową parę butów, najlepiej nieprzemakalną, a także parasol bądź znacznie wygodniejszy, płaszcz przeciwdeszczowy.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO