MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Opalanie się w Maroko - szkodliwość słońca, olejki, kremy ochronne


Opalanie się w Maroko – warunki klimatyczne


Wybierając się do Maroka po raz pierwszy w życiu, warto uświadomić sobie, że panują tam zupełnie inne warunki klimatyczne niż w Polsce. Kraj ten znajduje się pod wpływem klimatu podzwrotnikowego typu śródziemnomorskiego, a w kierunku południowo-wschodnim również częściowo pod wpływem klimatu zwrotnikowego. Dlatego ze względu na zmianę warunków klimatycznych trzeba przygotować się na to, że wbrew pozorom, oddziaływanie promieni słonecznych w tych regionach jest bardziej szkodliwe niż w Polsce.

Opalanie się w Maroko - szkodliwość słońca


Wcześniej omówiliśmy dlaczego wybierając się w północno-zachodnie regiony Afryki należy uważać na pogodę, a przede wszystkim na przebywanie w otwartych i wystawionych całkowicie na promienie słoneczne. Na godziny, w których Słońce znajduje się najwyżej na horyzoncie, szczególnie powinny uważać małe dzieci i osoby starsze. Powinni oni, jak i również osoby dorosłe, nosić przewiewne i najlepiej jasne nakrycie głowy. Dodatkową, a właściwie optymalną ochroną przed promieniami słonecznymi, jest pozostanie w budynkach klimatyzowanych, bądź w miejscach ocienionych w godzinach panowania maksymalnych temperatur w czasie dnia. Można w tym czasie wybrać się do muzeum, pozostać w hotelu by zjeść smaczny obiad, albo udać się do ciekawych kompleksów przyrodniczych, w których cienia przepięknych drzew brakować nie będzie.

Opalanie się w Maroko - olejki i kremy ochronne


Im bliżej wakacji, tym w drogeriach więcej na półkach znajduje się rozmaitych olejków, kremów i spray’ów ochronnych do opalania. Wybór jest tak szeroki, że czasem można pogubić się w tym, który kosmetyk rzeczywiście okaże się niezawodny, a który niestety nie spełni swojego zadania. Mimo, że kobiety lubią różne przyjemne zapachy, a to orzecha włoskiego, a to kokosa, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze olejku lub kremu jest faktor. Im większa wartość faktoru, tym większa ochrona przed słońcem. Należy pamiętać, że będąc na wczasach w Maroku, trzeba stosować przynajmniej przez kilka pierwszych dni, kosmetyki z większym faktorem niż zazwyczaj używa się w Polsce. Dzieci i osoby starsze powinny zastosować już olejki z faktorem o wartości 60, a dodatkowo unikać wyjścia na pełne słońce w godzinach od 12 do 15. Osoby o jasnej karnacji, całkowicie nie przygotowane na opalanie się, warto by sięgnęły po kosmetyki SPF 25-30. Poza wartością faktoru, dobrze jest zwrócić uwagę na to czy olejek ochronny jest wodoodporny i czy posiada dodatkowe walory takie jak witaminę E czy inne odżywcze składniki.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO