MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Jaka jest waluta w Maroko? Aktualny kurs wymiany, najlepsze kursy w kantorach.


Jaka jest waluta w Maroko?


Narodową walutą w Maroko jest dirham marokański (MAD), który niestety nie jest wymienialny poza granicami Maroka, a dodatkowo panuje surowy zakaz wywożenia waluty poza kraj. Na szczęście jednak można na terenie niemalże całego Maroka płacić dolarami, a w większych kurortach również walutą akceptowalną jest Euro.

Aktualny kurs wymiany waluty


W ostatnich latach można zaobserwować ciągłe wahania na giełdach i tym samym w kantorach jeśli chodzi o wymianę waluty. Na rok 2012 przed sezonem, kantory średnio wyceniają 1 MAD na około 0,40 PLN.

Najlepsze kursy w kantorach


Wymiana złotówek, lub dolarów na dirhamy marokańskie kusi bardzo niskimi cenami w sklepach, restauracjach i hotelach. Jednak po samym przylocie na lotnisko w Maroku, warto wstrzymać się z ostateczną wymianą. Największe marże na wymianie waluty narzucają kantory przy wszystkich międzynarodowych lotniskach, a także przy pięciogwiazdkowych hotelach i w ekskluzywnych kurortach. Zdecydowanie korzystniej jest poszukać kantoru gdzieś na obrzeżu miasta. Wielu wczasowiczów również woli wymieniać walutę w banku niż w hotelu ze względu na korzystniejszy kurs. W bankach z reguły nie jest pobierana żadna prowizja, co niestety częściej zdarza się placówkom hotelowym.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO