MarokoWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Maroko - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

Ceny w Maroko – alkohol, paliwo, jedzenie, restauracje


Ceny w Maroko – tani kraj?


Maroko uznawane jest za jeden z tańszych krajów do zwiedzania dla Europejczyków. Wybierając się za pośrednictwem biura podróży trzeba liczyć się z nieco wyższymi kosztami, w porównaniu podróżowania po Maroku na własną rękę. W kraju tym płaci się narodową walutą, czyli dirhamami marokańskimi. Niestety waluty nie można wymienić poza Marokiem, tak samo jak jest zakaz jej wywożenia poza granice kraju. Na szczęście nie ma najmniejszego problemu, aby nawet na straganach płacić wszędzie dostępnymi dolarami.
1 MAD = około 0,40 PLN.

Ceny w Maroko – alkohol


Alkohol, ze względu na rygorystyczne zasady panującego w Maroko Islamu, jest zakazany do spożywania. Dlatego rzadko zdarza się aby móc spróbować tutejszych trunków w barze lub restauracji typowo marokańskiej. Alkohol można jednak zakupić w większości supermarketów, a także w hotelach. Tam można zakupić marokańskie wino, które będzie kosztowało około 30 MAD. Pozostałe alkohole znane Europejczykom są dużo droższe.

Ceny w Maroko – paliwo


Jeśli ktoś lubi jeździć samochodem i na własną rękę zwiedzać obce kraje, to Maroko jest idealnym do tego celu państwem. Ceny benzyny bezołowiowej wahają się w okolicy 1 Euro za litr, czyli można zatankować auto taniej niż w Polsce. Jeśli jednak ktoś nie chce przyjeżdżać tutaj swoim autem, zawsze może skorzystać z tutejszych wypożyczalni. Ceny są bardzo zróżnicowane, im dalej od lotniska, tym koszty wynajmu będą niższe. Za dzień wypożyczenia auta w renomowanej firmie takiej jak Avis czy Hertz można zapłacić już około 500-600 MAD. Natomiast w typowo marokańskiej wypożyczalni, cena spada nawet do około 80-200 MAD. Bardzo często odważny turyści wybierają się taksówkami, które są naprawdę tanie, a czasem jeśli zapłaci się kierowcy odrobinę więcej mogą przemierzyć autem sporo kilometrów.

Ceny w Maroko – jedzenie


W Maroku można kupić tanio tutejsze smakołyki, nie tylko w supermarketach ale również na miejskich targach. Poniżej podane ceny są orientacyjne, mogą się różnić od siebie w zależności od miesiąca oraz regionu.

Woda mineralna – 6 MAD
Kawa z mlekiem - 6 MAD
Sok pomarańczowy – 3MAD
Koktajl z awokado – 10 MAD
1 kg mandarynek - ok. 6 MAD
Zestaw obiadowy – ok. 60 MAD
Chleb – 1,50 MAD
Zestaw śniadaniowy – ok. 20-25 MAD
Szaszłyki - 20 MAD

Ceny w Maroko – restauracje


Za obiad w średniej klasy marokańskiej restauracji można zapłacić już około 20 MAD. Jednak cena będzie rosnąć jeśli ktoś będzie zamawiał dania specjalne, lub będzie chciał zjeść posiłek w przyhotelowej restauracji.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Maroko Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MarokoWakacje.com

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO